Společné setkání hasičských jednotek v rámci cvičení a školení na téma „Tradice a dějiny hasičů“, v rámci mezinárodních hasičských závodů

Dne 4.2.2017 se u nás sjeli dobrovolní hasiči z Čech a Německa. Tentokrát bylo toto mezinárodní setkání uskutečněno v rámci akce, která je součástí projektu ,,Naši dobrovolní hasiči – zodpovědnost pro budoucnost ve společném domově Evropa“.

Všichni zúčastnění museli proběhnout pečlivě naplánovanou trasu po zasněžených loukách a ledových komunikacích, kde plnili jednotlivé úkoly – přenášení zraněného, spojování hadic, řezání klády a jedné obzvláště tajné disciplíny – stavění sněhuláka.

Po náročném sportovním výkonu a vyhlášení výsledků se všichni společně věnovali volné zábavě v Centru pro vzdělávání a kulturu. Po nedělní snídani byla na programu návštěva místního hasičského muzea a poté se sbory odebraly k domovům.